در این بخش شما می توانید سوالات خود را در زمینه های مرتبط با دامنه فعالیت مرکز تحقیقات و مجموعه آزمایشگاه های همکار استاندارد صنایع گلدیران ارسال نمایید. درصورت وجود اطلاعات کافی، پاسخ مناسب اعلام و درغیر اینصورت با مشورت با کارشناسان خبره، درمدت زمان کوتاهی به سوال شما پاسخ داده خواهد شد.

امروزه سهم بزرگی از مصرف انرژی مربوط به وسايل خانگي می باشد، كه برخي ازآنها بويژه دستگاههاي قديمي معمولا انرژی بيشتري مصرف ميكنند، ولي اين باعث نميشود كه فكركنيم دستگاههاي جديد اساسا كم مصرف هستند. تفاوت مصرف بين مدل هاي مختلف بعضا بسيارزياد است، به همين دليل قبل ازخريد وسايل جديد حتما ازچگونگي مصرف بانرژی وكارآيي آن ازطريق برچسب انرژي ، كسب اطلاع نماييد.

برچسب هاي انرژي بيانگرميزان بازدهي يك وسيله وميزان مصرف انرژي آن هستند. اين اطلاعات براي مقايسه مدل ها ومارك هاي مختلف وتعيين گزينه اي كه حداقل هزينه خريدوعمليات رادرطول عمرش داراست،به شماكمك مي كنند.درحال حاضربرچسب انرژي بر روي برخي ازلوازم خانگي وبرقي مشاهده مي شود.برروي برچسب ها اعدادي ثبت شده كه ميزان مصرف آن مدل خاص را با بقيه مقايسه مي كند.حتماوسايلي راكه داراي اندازه وتسهيلات مشابه هستندباهم مقايسه كرده وسپس وسيله موردنظرتان را انتخاب كنيدنکته بعدی که در انتخاب وسیله بسیار اهمیت دارد مساله توسعه پایدار میباشد در حقیقت با انتخاب یک وسیله کم مصرف و هوشمند گامی به سمت توسعه پایدار که امروزه  حرکت همه صنایع را به سمت آن سوق میدهد میباشد.

قدرت پاک کنندگی بر اساس استاندارد ملی 20926 برای هر دستگاه ماشین لباسشویی با توجه به ظرفیت آن و تعداد نوارهای چرک توسط دستگاه طیف سنج مورد ارزیابی قرار گرفته و کیفیت و رتبه ی شستشو ارزیابی می شود.

عبور جريان الكتريكي از وسايل برقي همواره با خطر همراه بوده است. لوازمي كه داراي عايق‌بندي ضعيف و يا سيم‌كشي اشتباه هستند مي‌توانند موجب خطرات عمده‌اي مانند آتش سوزي و برق گرفتگي شوند. بدين منظور از دستگاه جریان نشتی برای اندازه گیری استفاده مي­شود و مقدار آن با استاندارد ایمنی مطابقت داده میشود اگر بیشتر از حد مجاز آن در استاندارد تعریف شده باشد د برای کاربر خطر آفرین خواهد بود، بنابراین جریانی که در اثر لمس بدن انسان با وسیله ایجاد میشود، اگرمقدار اندازه گیری شده آن بیشتر از مقدار تعریف شده باشد، این وسیله ها الزامات جلوگیری از شوک الکتریکی را برآورده نمی سازند و در بند 13 اندازه گیری جریان نشتی مردود میشوند.

شایان ذکر است که بیشترین میزان مصرف انرژی در ماشین لباسشویی توسط المنت گرمازا که برای گرم کردن آب ماشین لباسشویی استفاده میشود مصرف میشود،لذا ماشینهایی با 2 ورودی که اگر شیر آب گرم به ورودی آب گرم ماشین وصل باشد میتواند در کاهش مصرف انرژی تاثیر به سزایی داشته باشد چون المنت گرمازای آن غیرفعال میباشد.

  • ماشین های لباسشویی برای استفاده خانگی-روش های اندازه گیری عملکرد 2-20926isiri 
  • ماشین های لباسشویی برقی خانگی-تعیین معیارمصرف آب و دستورالعمل برچسب آب  isiri 18614
Captcha