دسترسی سریع به مجموعه آزمایشگاه

افتتاح پیشرفته ترین کارخانجات تولید انواع یخچال فریزر ال‌جی توسط شرکت صنایع گلدیران در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان

در آستانه دهه مبارک فجر و همزمان با سفر رياست محترم جمهور جناب آقای دكتر روحانی و جمعی از وزرای محترم هیات دولت به استان كرمان، در تاریخ 12 بهمن 1396، شركت صنایع گلديران خطوط توليد پیشرفته انواع يخچال فريزر، ساید بای ساید و دور این دور ال‌جی را افتتاح نمود.

این پروژه در زمینی به مساحت 11 هکتار و در سالن‌هایی به مساحت 60 هزار متر مربع توسط جناب آقای دکتر محمد شریعتمداری، وزير محترم صنعت، معدن و تجارت و جمعی از همراهان محترم افتتاح شد.

این پروژه با سرمایه‌ای به میزان 30 میلیون دلار ارزی که توسط فاینانس شرکت ال‌جی الکرونیکس کره جنوبی و 700 میلیارد ريال راه‌اندازی شد تا علاوه بر اجرای منویات مقام معظم رهبری در راستای سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی، سهمی نیز در پیشبرد برنامه‌های اشتغال‌زایی، انتقال تکنولوژی و دانش فنی و تامین نیازهای داخلی در برنامه‌های صادراتی کشور داشته باشد.

فیلم افتتاحیه کارخانجات پیشرفته تولید انواع یخچال فریزر ال‌جی توسط شرکت صنایع گلدیران در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان

شایان ذکر است شرکت صنایع گلدیران در ادامه برنامه های خود اقدام به تاسیس و راه اندازی خط تولیدی پیشرفته در شهر سیرجان نموده که با همکاری شرکت ال جی میسر شده است. هدف از ساخت و راه اندازی این خط، تولید 10 مدل مختلف از انواع یخچال فریزر، ساید بای ساید و دور این دور ال جی است که با ظرفیت سالانه 150 هزار دستگاه و همراه با آخرین تکنولوژی ال جی به راه افتاده است.

در این مراسم معاونان محترم وزیر صنعت،معدن و تجارت و همچنین نماینده محترم مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی و مدیران ادارات و سازمان های استان از جمله مدیر کل محترم اداره صنعت،معدن و تجارت استان کرمان و نیز مدیر محترم اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان سیرجان و ریاست محترم اداره استاندارد سیرجان و جمع زیادی از خبرنگاران و اصحاب رسانه حضور داشتند.

در این مراسم رئیس محترم هیات مدیره گروه معظم گلدیران، آقای حسین دیلمی و نیز اعضای محترم هیات مدیره گروه گلدیران و مدیران گروه گلدیران حضور داشتند.

همچنین مدیر محترم دفتر ایران شرکت ال جی الکترونیکس کره جنوبی، آقای دی اس آن و مدیران کره ای شرکت ال جی حضور داشتند.

در این مراسم ابتدا مهندس علیرضا خزاعی، مدیریت محترم شرکت صنایع گلدیران در سالن اجتماعات مجتمع صنعتی گلدیران سیرجان به ایراد سخن در ارتباط با تولید لوزام خانگی و صوتی تصویری در کشور و بویژه اهمیت پروژه مذکور نمودند و سپس برخی از مراحل ساخت و تجهیز کارخانجات را برای حاضرین تشریح نمودند.

سپس جناب آقای حسن پور، نماینده محترم شهرستان سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی به ارائه ظرفیت های اقتصادی و نیروی انسانی این منطقه از کشور پرداختند و دستاوردهای گروه گلدیران را در این عرصه بسیار مفید برشمردند.

همچنین جناب آقای دکتر شریعتمداری، وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت نیز با تبریک ایام مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی، به بیان طرح های دولت جهت حمایت از تولید و اشتغال ملی پرداختند و لزوم حمایت از طرح های تولیدی در بخش های لوازم خانگی اشاره نمودند. ایشان طرح مذکور را نمونه ای از طرح های موفق و اثر گذار در تولید ملی و ایجاد اشتغال دانستند و از تلاش شرکت صنایع گلدیران در انتقال تکنولوژی به کشور قدردانی و لزوم توسعه و صادرات محصولات را در آینده یادآور شدند.

این طرح که در راستای اهداف تعیین شده و سیاست های ابلاغی مربوط به اقتصاد مقاومتی به اجرا درآمده است سه هدف اشتغالزایی، انتقال دانش فنی و جذب سرمایه های خارجی را مدنظر خود قرار داده است بدین ترتیب که با راه اندازی این خط تولید برای 520 نفر اشتغالزایی مستقیم و برای 5000 نفر نیز اشتغالزایی غیرمستقیم صورت خواهد گرفت. 

شرکت صنایع گلدیران با راه اندازی این پروژه علاوه بر تامین بازار و نیازهای داخلی، برنامه هایی برای صادرات این محصولات در نظر گرفته است. که باتوجه به برنامه ریزی های موجود امکان پذیر خواهد بود.

در ادامه این مراسم وزیر محترم صنعت،معدن و تجارت از کارخانجات تولید انواع برد الکترونیکی و انواع تلویزیون مجتمع صنعتی گلدیران بازدید نمودند.

فیلم افتتاحیه کارخانجات پیشرفته تولید انواع یخچال فریزر ال‌جی توسط شرکت صنایع گلدیران در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان