دسترسی سریع به مجموعه آزمایشگاه

جلسه هم اندیشی مرکز تحقیقات و آزمایشگاه های صنایع گلدیران با اداره کل تحقیقات و جهاد خودکفایی صدا و سیما

در تاریخ 96/12/21، مرکز تحقیقات و آزمایشگاه های شرکت صنایع گلدیران، جلسه ی هم اندیشی با  اداره کل تحقیقات و جهاد خودکفایی صدا و سیما در مواردی نظیر  HbbTV و لزوم تدوین استاندارد ها و موارد آزمون گیرنده های مربوط به آن، با حضور نمایندگان شرکت صنایع گلدیران (جناب آقای یانگ نام کیم- آقای مهندس حمیدرضا دامغانی - خانم مهندس هلیا سادات حسینیان) و مدیران و کارشناسان محترم اداره کل تحقیقات و جهاد خودکفایی از جمله جناب آقای دکتر حمید بهروزی (مدیر کل اداره کل تحقیقات و جهاد خودکفایی)، مهندس حسینی  (قائم مقام جهاد خودکفایی)، مهندس اسدی، مهندس فکر کن، مهندس شعبان معظم، خانم مهندس فلاح، خانم مهندس فرشاد، آقای دکتر علوی و سایر کارشناسان آن اداره کل در محل سازمان برگزار نمودند. در این جلسه ضمن بررسی موارد فنی و اجرایی مقرر گردید همکاری های فی ما بین، در زمینه های مورد علاقه و همچنین پروژه های اشاره شده گسترش یابد.

امروزه شبکه برودبند بیش از یک شبکه محسوب می‌شود و حجم عظیمی از محتوا را در انواع گوناگون ارائه می‌دهد. همگرایی محیط وب با محیط راحت و مناسب تلویزیون به جای کامپیوتر شخصی، می‌تواند میزان زیادی محتوای جذاب و سرگرم‌کننده را به مخاطبان ارائه دهد.

در حال حاضر با گستردگی شبکه برودبند و رشد پهنای باند، می‌توان با ارائه محتوای غنی، پذیرش زیادی در این بستر ایجاد کرد. کارخانه‌های سازنده تجهیزات کاربر نیز شروع به ارائه دستگاه‌های تلویزیون هیبرید و ست‌تاپ‌باکس‌هایی کرده‌اند که قابلیت نمایش هر دو برنامه تلویزیونی و خدمات ارزش‎افزوده را دارند. اکثر کارخانه‌های سازنده تجهیزات، حداقل یک مدل هیبریدی در تولیدات جدیدشان دارند كه به تدريج تبديل به الزامی برای قرار گرفتن در فضای رقابت سازندگان تجهيزات كاربر شده است. با توجه به این روند، برودکسترها در حال از دست دادن موقعیت تک‌قطبی خود در زمینه تلویزیون هستند و باید به فرصت‌ها و تهدیدهای این توسعه فکر کنند و به دنبال برآورده شدن نیازهای آینده خود باشند.

به دلیل اهميتي که بحث هيبريد برودکست-برودبند در دنيای امروز برای برودکسترها، اپراتورهای IP و همچنين سازندگان تجهيزات پيدا کرده است، لزوم اجرا شدن این قبیل فناوری ها اهمیت بیش از پیش یافته است.