دسترسی سریع به مجموعه آزمایشگاه

دریافت تندیس مدیریت انرژی و محیط زیست و پذیرش مقاله از شرکت صنایع گلدیران در کنفرانس بین المللی "انرژی، ایمنی و محیط زیست

انجمن علمی انرژی ایران چهارمین کنفرانس بین المللی خود را در 10 و 11 بهمن ماه 1396 در تهران با رویکرد "انرژی، ایمنی و محیط زیست" در هفت محور   برگزار نمود. این کنفرانس یکی از بزرگترین و مهمترین چالش جامعه بشری در قرن حاضر را که همانا انرژی و محیط زیست است مد نظر قرار داده است. در این راستا از پژوهشگران ، مدیران صنایع دعوت شد تا با ارسال نتایج تحقیقات و دستاوردهای خود در قالب مقالات علمی و کاربردی، شرکت نمودند. همچنین از شرکت ها و فعالین عرصه انرژی کشور دعوت گردید تا با حضور خود در نمایشگاه جانبی کنفرانس، آخرین محصولات و خدمات خود را به اطلاع متخصصین داخلی و خارجی حاضر در کنفرانس برسانند. همچنین با توجه بیشتر به روش‌های عملی و اقتصادی در مباحث انرژی ، راه‌های استفاده  بهینه از انرژی و کاهش مصرف آن را در اولویت‌های پژوهشی و اجرائی کشور قرار گیرد.
این همایش با حضور مقامات عالی رتبه و تاثیر گذار ، سیاستگذاران و مسئولین بخش‌های مختلف حوزه انرژی از جمله وزارت نیرو، وزارت نفت و شرکت‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی اجرا گردید.  
ریاست این کنفرانس را دکتر محمد ساتکین رئیس انجمن علمی انرژی ایران بر عهده داشت و دبیر علمی کنفرانس دکتر بهنام محمدی ایواتلو دبیر انجمن می باشد.همچنین با توجه به بنیه علمی قوی این کنفرانس بسیاری از دانشگاه های کشور  و صنایع بزرگ از همکاری با این کنفرانس استقبال کردند بطوری که این کنفرانس با همکاری ویژه دانشگاه شهید بهشتی برگزار گردید . همچنین در این مراسم از شرکت صنایع گلدیران، جناب آقای مهندس علیرضا خزاعی، و شرکت LG Electronics به عنوان پیشگامان مدیریت انرژی و محیط زیست تقدیر به عمل آمد.

در این کنفرانس و نمایشگاه از شرکت صنایع گلدیران (مرکز تحقیقات و  مجموعه آزمایشگاه های همکار صنایع گلدیران) با اهدای تندیس ویژه و لوح تقدیر بعمل آمد و به نمایندگی از مدیریت محترم مجموعه صنایع گلدیران، جناب آقای مهندس علیرضا خزاعی، آقای مهندس حمیدرضا دامغانی تندیس را از دستان جناب آقای مهندس اکبر  ترکان مشاور عالی ریاست جمهور دریافت نمودند.

از سخنرانان کلیدی این کنفرانس می توان به   

مهندس اکبر ترکان (مشاور عالی رئیس جمهور)، 
دکتر سید محمد صادق زاده (معاون وزیر نیرو و رئیس ساتبا )، 
مهندس هوشنگ فلاحتیان (مشاور وزیر در امور برق و انرژی وزارت نیرو)،
دکتر سیروس وطنخواه مقدم(دبیر ستاد توسعه فناوری انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری)،
دکتر محمود رضا حقی فام (معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر)،
دکتر حسین امیری خامکانی (نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی)،
دکتر محمد ساتکین(رئیس کنفرانس، رئیس انجمن علمی انرژی ایران و مدیر کل دفتر پتانسیل سنجی و ارزیابی منابع انرژی ساتبا)،
دکتر بهنام محمدی ایواتلو (دبیر علمی کنفرانس، عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز)،

همچنین سخنرانان مدعو


دکتر گئورگ قره‌پتیان (معاون پژوهشی پژوهشگاه نیرو)،
دکتر محمد صادق ذبیحی (دبیر ستاد توسعه فناوری‌های لیزر، فتونیک و ساختارهای میکرونی)،
دکتر کامران رضائی (عضو هیات علمی پردیس دانشکده‌های فنی – دانشگاه تهران،  مدیر عامل TUV NORD Iran)، 
Eng. Kurt Sturken (مدیر ارشد عملیات شرکت  PNE Wind AG ) اشاره نمود. 
   
همچنین مقاله به عنوان " امکان سنجی اقتصادی استفاده از سیستم تولید هم زمان برق و حرارت در جهت کاهش هزینه ها در کارخانجات تولیدی شرکت صنایع گلدیران مستقر در استان کرمان " تالیف خانم مهندس هلیاسادات حسینیان و آقای مهندس حمیدرضا دامغانی از پرسنل مرکز تحقیقات و مجموعه آزمایشگاه های همکار صنایع گلدیران مورد پذیرش و انتشار در کنفرانس معتبر حوزه انرژی ISC  قرار گرفت.
شایان ذکر است این همایش در هفت ناظر بر داوری مقالات ارائه و منتشر شد،  محور انرژی های فسیلی، اقتصاد انرژی، انرژی‌های تجدیدپذیر و توسعه پایدار، برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری انرژی، بهینه‌سازی انرژی، انرژی، ایمنی و محیط زیست و همچنین ذخیره سازی انرژی و فن آوری های نوین برگزار گردید. در انتهای کنفرانس بیانیه ای که حاصل جمع بندی های نشست های علمی و دستاوردهای مقالات و تجربیات صنایع  بود  توسط کمیته‌های که امید است این بیانیه در برنامه ششم توسعه به تصمیم‌گیران سند، کمک نماید.