دسترسی سریع به مجموعه آزمایشگاه

پیروزبخت در مراسم افتتاح ساختمان اداره استاندارد سیرجان: فلسفه وجودی سازمان استاندارد ارتقای کیفیت زندگی مردم است

با حضور رییس سازمان ملی استاندارد ایران و هیئت همراه ساختمان جدیدالاحداث اداری، آزمایشگاهی و اجرای استاندارد سیرجان افتتاح شد.
به گزارش دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل: پیروز بخت و هیئت همراه صبح چهارشنبه وارد فرودگاه کرمان شدند و از سوی فتوت، معاون استاندار، بیگ زاده، مدیرکل استاندارد استان و جمعی از مسئولان استانی مورد استقبال قرار گرفتند.
بر اساس این گزارش، رییس سازمان استاندارد و همراهان ابتدا با حضور در گلزار شهدای سیرجان و قرائت فاتحه، به مقام والای شهیدان ادای احترام کردند.
پیروزبخت و همراهان سپس با حضور در ساختمان جدیدالاحداث استاندارد سیرجان پس از بازدید از نمایشگاه تولیدات استاندارد این شهرستان ساختمان استاندارد سیرجان را افتتاح کردند.
رئیس سازمان استاندارد و همراهان سپس با حضور در فرمانداری در شورای اداری شهرستان سیرجان شرکت کردند. در این نشست فتوت، معاون استاندار، مکی آبادی، فرماندار، حجت الاسلام حسینی، امام جمعه، بیگ زاده، مدیرکل استاندارد و سایر مسئولان و مدیران استان حضور داشتند.
پیروزبخت در این نشست گفت: سیرجان ظرفیت بسیار خوبی  داراست که باید از آن برای توسعه و پیشرفت همه کشور استفاده شود.
وی افزود: فلسفه وجودی سازمان استاندارد ارتقای کیفیت زندگی مردم است چه مردم ایران و چه مردم کشور های دیگری که کالاهای ایرانی را مصرف می­کنند، در حقیقت نگاه ما به سلامت و ایمنی نوع انسان است.
رئیس سازمان استاندارد با تقدیر از مسئولان استان گفت: همدلی میان مجموعه مدیریت استان و سازمان استاندارد مایه مباهات وافتخار است.
وی ادامه داد: وقتی بالاترین شخص کشور یعنی مقام معظم رهبری هم در سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی و هم در برنامه ششم به استاندارد توجه ویژه دارند نشان از جایگاه و اهمیت این سازمان دارد.
پیروزبخت در پایان ابراز امیدواری کرد که در آینده شاهد راه اندازی یکی از آزمایشگاه های مرجع ملی در این منطقه باشیم.
در این نشست علاوه بر فرماندار، معاون استاندار و امام جمعه سیرجان، مدیر کل استاندارد استان و رییس اداره استاندارد سیرجان گزارشی از اقدامات انجام شده ارائه کردند.
میر مخلصونی، رئیس اداره استاندارد سیرجان در بخشی از گزارش خود گفت: سیرجان به عنوان نخستین منطقه ویژه اقتصادی، حجم زیادی از واردات و بخشی از صادرات خشکبار و تولیدات صنعتی را به خود اختصاص داده است و یکی از وظایف سازمان استاندارد هم کنترل کیفیت و ارزیابی کالاهای صادراتی و واردات است.
به گفته میرمخلصونی، کلنگ این ساختمان از 6 سال پیش به زمین خورد و امروز با پیگیری و اهتمام سازمان استاندارد به بهره برداری می رسد. 
وی ادامه داد: این ساختمان در زمینی به مساحت 2 هزار متر مربع با زیربنای 465 متر مربع در 2 طبقه احداث شده و کارفرما و ناظر آن اداره کل استاندارد کرمان بوده است.
وی افزود: این ساختمان به عنوان بخش اداری، آزمایشگاهی و اجرای استاندارد سیرجان عمل خواهد کرد و سه شهرستان بافت، رابر، شهربابک و بخش آرزویه را نیز تحت پوشش خواهد داشت.