دسترسی سریع به مجموعه آزمایشگاه

مدیرکل استاندارد استان کرمان: کیفیت تعیین کننده حضور در بازارهای جهانی است

مدیرکل دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل سازمان ملی استاندارد ایران به همراه مدیرکل استاندارد استان کرمان صبح امروز چهارشنبه 29 دی، از کارخانه سیمان ممتازان بازدید کرد.
امیدعلی مسعودی، مدیرکل دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین ­­الملل در نشستی با مدیرکل و مسئولان این مجموعه صنعتی با اشاره به اهمیت صادرات غیرنفتی اظهار داشت: امروزه دفاع از کشور در عرصه اقتصادی بر عهده تولیدکنندگان است.
وی تولید با کیفیت را عامل موفقیت برای حضور در بازارهای صادراتی عنوان کرد و افزود: رعایت استاندارد، اصل و پایه تولید است که باعث رشد صنایع در فضای رقابتی می­شود.
علی بیگ زاده، مدیرکل استاندارد استان کرمان در این بازدید، از تولید با کیفیت و استاندارد در سطح استان تقدیر کرد و اظهار داشت: استاندارد حامی تولیدکنندگان است و نه مقابل آن­ها.
وی با بیان اینکه در عصر کنونی که تغییر و تحولات با سرعت پیش می رود افزود: لازم است واحدهای تولیدی نسبت به پیشرفت تکنولوژی روزآمد شوند.
علی بیگ زاده کیفیت را تعیین کننده حضور موفق در بازارهای جهانی دانست و خاطرنشان کرد: نباید با تولید بی کیفیت بازارهای هدف را به راحتی از دست بدهیم.
ربانی، مدیرعامل کارخانه سیمان ممتازان، رعایت استانداردها را عامل موفقیت حضور در بازار رقابتی در صنعت سیمان دانست و گفت: امروزه علاوه بر بازار داخل، صادرات عمده­ای به کشورهای افغانستان، پاکستان و دو کشور آفریقایی داریم.

نشست شورای معاونان و روسای ادارات استاندارد استان کرمان با حضور مدیرکل دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل سازمان ملی استاندارد ایران صبح امروز در اداره کل استاندارد استان کرمان برگزار شد.
امیدعلی مسعودی در جمع معاونان و روسای ادارات استاندارد استان کرمان با بیان اینکه ارتباط موثر با رسانه ها در پیشبرد اهداف یک مجموعه نقش بسزایی دارد ، گفت : لازم است با برنامه ریزی دقیق، فعالیت های رسانه ای را دنبال کنیم تا نتایج مثبت آن را در جامعه شاهد باشیم.
وی بر ضرورت توسعه فرهنگ استاندارد تاکید کرد و افزود : توسعه کشور در گرو تحقق اقتصاد مقاومتی است که این مهم با رعایت استانداردها در تولید و خدمات امکانپذیر می شود.
مسعودی اطلاع رسانی دقیق و به موقع را یکی از راههای معرفی استاندارد به جامعه دانست و خاطرنشان کرد : تولید باکیفیت، رونق تولید ملی و به تبع آن توسعه صادرات را به دنبال دارد.
در ابتدای این نشست، علی بیگ زاده، مدیر کل استاندارد استان کرمان گزارشی از عملکرد ۹ ماهه اداره کل استاندارد کرمان را ارائه کرد و این دستاورد را مرهون تلاش همه همکارانش در بخش های مختلف دانست.
بیگ زاده در گزارش خود از تدوین و تجدیدنظر ۶۶  و بازنگری ۲۰۰ استاندارد ملی خبر داد و گفت: پیشنهاد تدوین استاندارد بین المللی، آموزش کارکنان، صدور و تمدید پروانه کاربرد علامت استاندارد ، نمونه برداری و آزمون، بازرسی فنی، بررسی اظهارنامه های صادراتی و وارداتی، صدور گواهی تایید صلاحیت آزمایشگاه های همکار و ... بخشی از فعالیت های این مجموعه در سال جاری بوده که در تمام موارد رشد عملکردی را به ثبت رساندیم.
در پایان این جلسه معاونان و روسای ادارات استاندارد استان کرمان دیدگاهها و نقطه نظرات خود را بیان کردند.