دسترسی سریع به مجموعه آزمایشگاه

نکات طلایی خرید لوازم خانگی

بیشتر افراد وقتی صحبت از خرید لوازم خانگی به میان می آید بیشتر درباره برند و مارک لوازم خانگی یا قیمت  آن صحبت می کنند. در واقع این دو فاکتور تعیین کننده این است که کدام  وسیله خانگی را باید خریداری کنند. با اینکه این دو آیتم مهم و در انتخاب ما نقش دارند ، موارد بسیاری وجود دارد که با در نظر گرفتن آن ها میتوانید با صرف بهینه ترین بودجه خرید ماندگارتر و بهینه تری را انتخاب کنید.
ما در این مقاله نمی خواهیم درباره یک برند خاص  یا یک وسیله به خصوص صحبت کنیم ، بلکه میخواهیم نکاتی را بازگو کنیم که با دانستن آن ها قبل از خرید می توانید خرید مطمئن تری را داشته باشید.
۱-بیشتر به اصول طراحی وسیله اهمیت دهید نه فقط به زیبایی آن
درست است که ظاهر وسیله برای زیباتر نشان دادن محیط منزل یا آشپزخانه مهم است ولی این طراحی درست و اصولی است که در طولانی مدت میتواند رضایت درونی شما را در استفاده کردن از وسیله بالا ببرد.
رنگ سفید لوازم خانگی معمولا با اکثر وسیله های دیگر قابلیت ست شدن دارد به علاوه اینکه به طور متوسط قیمت پاینن تری نسبت به رنگ نقره ای مشابه دارند.
انتظار خود را از وسیله ای که میخواهید خریداری کنید مشخص کنید و سپس ببینید کدام طراحی میتواند بهترین پاسخگویی به نیاز شما را داشته باشد.
۲-آیا قیمت بالاتر به معنی کیفیت بیشتر است؟
در خرید هر وسیله ای باید یک رابطه معقول بین کیفیت و قیمت پیدا کرد. الزاما هر وسیله ای که قیمت بالاتری دارد از کیفیت بالاتری برخوردار نیست. به خصوص درباره خرید لوازم خانگی باید بدانید که برند و مارکی که از آن خریداری می کنید در قیمت آن نقش به سزایی دارد.
باید دقت کنید که در مورد وسایلی مثل یخچال ، ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی باید به کیفیت و طول عمر آن بسیار اهمیت دهید و اگر می توانید و بودجه کافی را دارید مدل های با کیفیت تری خریداری کنید زیرا این گونه وسایل به زودی عوض نمی شوند و به دلیل اینکه مدام می خواهید از آن ها استفاده کنید باید خیالتان راحت باشد که چند سالی نیاز به تعویض ندارند.
برای خرید بعضی از وسایل باید بدانید که مدل های داخلی با کیفیت زیادی وجود دارد که نسبت به برند های خارجی قیمت بسیار مناسب تری دارند و نیاز شما را به سادگی پاسخگو هستند.
۳-به هر تبلیغی اعتماد نکنید.
اکثر تبلیغات جنبه تجاری دارند ، لوازم خانگی با نگین های پر زرق و برق یا شست و شو تنها در ۱۰ دقیقه و مواردی از این دست صرفا برای جلب توجه مشتری است . باید به این گونه تبلیغات به چشم معرفی محصول یا برند مورد نظر نگاه کنید . باید بدانید که طراحان تبلیغات آموزش های بسیاری دیده اند تا حتی بی کیفیت ترین و بدترین محصولات را نیز به شما ایده آل معرفی کنند.
اگر فریب این گونه تبلیغات را بخورید احتمالن جزو کسانی هستید که هر دو سال یکبار وسایل آشپرخانهخود را تغییر میدهید یا جزو آن دسته افراد که مدام با مراکز پشتیبانی و گارانتی تماس می گیرید و مدام در پی تعمیر وسایل خود هستید.
۴-خرید همه محصولات از یک برند خاص اکثرا اشتباه است.
حتی بهترین برند ها و معروف ترین آن ها  الزاماً دارای کیفیت برتر در کلیه لوازم خود نیستند. بسیاری از افراد برای اینکه کلیه لوازم خانگی آنها دارای برند یکسان و مشابه باشد شدیدا در پی این هستند که کلیه لوازم را فقط از یک برند خریداری کنند . این گونه افراد صرفا به فکر ست کردن مارک وسایل هستند.
یک برند ممکن است بهترین کیفیت یخچال را ارایه کند ولی الزاما جاروی برقی یا غذا ساز با کیفیتی نداشته باشد. در بین بهترین و معروف ترین برند ها هم وسایلی یافت می شود که کیفیت آن ها از معمولی ترین برند ها هم پایین تر است. پس برای لوازم خرد و درشت منزل به دنبال برند های متفاوتی باشید نه صرفا یک برند خاص.
۵-ظرفیت و نیاز خود را در نظر بگیرید.
آینده از آن ها خواهید داشت و متناسب با فضایی که دارید خریداری کنید. دقت کنید که هر چه یک وسیله ظرفیت بالاتری داشته باشد برای همانگونه که لباس و کفش خود را متناسب با سایز خود خریداری میکنید وسایل آشپزخانه خود را نیز متناسب با استفاده ای که در آن باید مبلغ بیشتری را پرداخت کنید. نگران نباشد لوازم خانگی آن قدر متنوع اند که قطعا می توانید وسیله ای متناسب با فضا و نیازتان بیابید.